EVR - e-flux video rental - PROJEKCIJE

EVR (e-flux video rental) je projekt umetnikov Antona Vidokleja in Juliete Aranda. EVR je bil zasnovan kot video arhiv, prostor za projekcije in brezplačna izposojevalnica videov. Video arhiv je predstavljen na VHS kasetah, se pravi na že zastarelih nosilcih. Ravno s tem specifičnim načinom predstavitve in hrambe EVR odpira mnoga aktualna vprašanja muzealizacije, prezentacije in trženja video umetnosti.

Projekt je bil zasnovan leta 2004 in prvič predstavljen na Ludlow Streetu 53 v New Yorku. V naslednjih letih se je predstavil na raznih lokacijah po vsem svetu, inventar videov pa se je dopolnjeval z izbori lokalnih kuratorjev, umetnikov in kritikov. Arhiv projekta trenutno obsega več kot 950 videov.
Leta 2010 sta umetnika celoten arhiv podarila Moderni galeriji v Ljubljani.

Projekt je na ogled v pritličju MSUM, VHS kasete si je možno sposoditi na dom ali si jih ogledati v muzeju.

program projekcij za ta teden si lahko ogedate v pripetem dokumentu

Izbor del: Miguel Amado, Fernanda Arruda, Marilyn Arsem, Defne Ayas, Gabriel Pérez Barreiro, Rene Barilleaux, Regine Basha, Thomas Bayrle, Katrin Becker, Ariane Beyn, Cis Bierinckx, Daniel Birnbaum, Ellen Blumenstein, Jürgen Bock, Monica Bonvicini, Osman Bozkurt, Adam Budak, CAC TV, Annette Dimeo Carlozzi, Luca Cerizza, Binna Choi, Maike Cruse, Mariana David, Catherine David, Marie Denkens & Wim Peeters, Wilson Diaz, Nikola Dietrich, Adrienne Drake, Severine Dünser, Power Ekroth, Mai Abu Eldahab, Esra Ersen, Jose Luis Falconi, Hedwig Fijen, Elena Filipovic, Lauri Firstenberg, Susanne Gaensheimer, Gabrielle Giattino, Massimiliano Gionni, Julieta González, Francesca Grassi, Andrea Grover, Paz A. Guevara, Cao Guimaraes, Alfred Guzzetti, Hadley & Maxwell, Nanna Heidenreich, Jörg Heiser, Arne Hendriks, Sofia Hernandez, Maria Hlavajova, Jens Hoffmann, Teresa Hubbard & Alexander Birchler, Anthony Huberman, Pierre Huyghe, Ania Jagiello, Eungie Joo, Yu Hyun Jung, Christoph Keller, Sung Won Kim, Adam Klimczak, Anders Kreuger, Carrie Lambert-Beatty, Tanya Leighton, Pablo León De La Barra, Fernando Llanos, Omar López-Chahoud, Jaroslaw Lubiak, Bill Lundberg, Christine Macel, Ives Maes, Magdalena Magiera, Karen Mahaffy, Raimundas Malasauskas, Franco Marinotti, Vincent Meessen, Clara Meister, Viktor Misiano, Stéphanie Moisdon, Edit Molnár, Kassandra Nakas, Kito Nedo, Molly Nesbit, Hans Ulrich Obrist, Lívia Páldi, November Paynter, Wim Peeters & Marie Denkens, Cristiana Perrella, Zsolt Petrányi, Natasa Petrešin, Cesare Pietroiusti, Adina Popescu, Stephen Prina, Risa Puleo, Jan Ralske, Alia Rayyan, Jo?o Ribas, Karyn Riegel, Michel Ritter, Maria Inés Rodríguez, Dieter Roelstrate, David Rych, Hyun Jun Ryu, Esra Sarigedik, Nermin Saybasili, Itala Schmelz, Stefanie Schulte Strathaus, Basak Senova, Solmaz Shahbazi, Henk Slager, Nicolas Siepen, Michael Smith, Hajnalka Somogy, Francesco Stocchi, Ali Subotnik, Monica Szewczyk, Ana Teixeira Pinto, Christine Tohme, Nicolas Trembley, Ricardo Valentim, Regina Vater, Gilbert Vicario, Renate Wagner, Florian Waldvogel, Florian Wüst, Adnan Yildiz, Florian Zeyfang, Franciska Zólyom, Nathalie Zonnenberg.

Umetniki: 24/7 TV, A-Clip, Gabriel Acevedo Velarde, Vahram Aghasyan, Doug Aitken, Lucas Ajemian, Nevin Aladag, Kamal Aljafari, Jennifer Allora & Guillermo Calzadilla, Paulo Almeida, Can Altay, Carlos Amorales, André Amparo, J Tobias Anderson, Meris Angioletti, Ziad Antar, Alexander Apóstol, Vasco Araújo, Roy Arden, John Armleder, Marc Aschenbrenner, Assume Vivid Astro Focus, Fikret Atay, Michel Auder, Sven Augustijnen, Alexandra Bachzetsis, Miriam Bäckström, Zanny Bagg & Oliver Ressler, Kuba Bakowski, Lucas Bambozzi, Alberto Baraya, Edson Barrus, Pedro Barateiro, Judith Barry, Yael Bartana, Ronni Bass, Taysir Batniji, Thomas Bayrle, Sarah Beddington, Patricia Belli, Roberto Bellini, Ne?l Beloufa, Elisabetta Benassi, Kazimierz Bendkowski, Guy Benfield, Roberto Berliner, David Bestue & Marc Vives, Janet Biggs, Colectivo Bijari, Marc Bijl, Johanna Billing, Julien Jonas Bismuth, Alberto Bitar E Leonardo Bitar, David Blandy, John Bock, Monica Bonvicini & Jan Ralske, Manon de Boer, Maja Borg, Zoulikha Bouabdellah, Mike Bouchet, Pauline Boudry & Renate Lorenz, Frank Boue, Andrea Bowers, Osman Bozkurt, Ulla von Brandenburg, Pavel Braila, Candice Breitz, Wojciech Bruszewski, Marco Bruzzone, Christoph Büchel, Francois Bucher, Susanne Burner, Martin Butler, Chris Caccamise, Rui Calçada Bastos, Giorgio Andreotta Cal?, Yane Calovski & Fos, Mircea Cantor, Doro Carl, Domenico Cappello, Ana Cardoso, Carolina Caycedo, Alex Cecchetti & Christian Frosi, Nuno Cera, Filipa César, Alejandro Cesarco, Juan Céspedes, Paul Chan, Terry Chatkupt, Marcos Chaves, Mina Cheon, Loulou Cherinet, Olga Chernysheva, Daniele Cipr? & Franco Maresco, Ali Cherri, Sunah Choi, Heman Chong & Isabel Cornaro, Kerstin Cmelka, Joaquin Cocina/ Cristobal Leon/ Niles Attalah, Cecilia Condit, Joost Conijn, Marie Cool & Fabio Balducci, Alexander Costello, Alfredo B. Crevenna, Carlo Crovato, Roberto Cuoghi, Federico Curiel, Keren Cytter, Hubert Czerepok, Marilá Dardot, Brice Dellsperger, Simona Denicolai & Ivo Provoost, Elmas Deniz, Marta Deskur, Angela Detanico & Rafael Lain, Devo, Stefaan Dheedene, Wilson Díaz, Anita Dibianco,Instituto Divorciado, Christoph Draeger, Christoph Draeger & Gary Breslin, Melissa Dubbin & Aaron S. Davidson, Ivan Edeza, Effi & Amir, Oswald Egger & Matl Findel, James Elaine/William Basinski, Fouad Elkoury, Hala Elkoussy, Brock Enright, Shahram Entekhabi & Mieke Bal, Haris Epaminonda, Annika Eriksson, Espacio La Culpable, Patricia Esquivias, Marcell Esterházy, Extrastruggle, Héctor Falcón, Matias Faldbakken, Fantastic Nobodies, Harun Farocki, Jeanne Faust/Jorn Zehe, Rochelle Feinstein, Azin Feizabadi, Jakup Ferri, Dirk Fleischmann, Luke Fowler (s Kostenom Koprom), Oriana Fox, Alicia Framis, Jonah Freeman, Gabrielle Fridriksdottir, Anna Friedel, Peter Friedl, Yang Fudong, Bodil Furu (v sodelovanju z Beate Peterson), Rene Gabri, Francesco Gagliardi, Rubén Galindo, Nikolas Gambaroff, Andrea Geyer, Gilbert & George, Jérémie Gindre, Christoph Girardet, Piero Golia, Emilio Gómez Muriel, Francis Gomila, Dominique Gonzales-Foerster, Rogelio A. Gonzáles, Rogelio A. Gonzáles Jr., Jacqueline Goss, Laurent Grasso, Loris Gréaud, Renée Green, Johan Grimonprez, Sagi Groner, Christian Grou & Tapio Snellman, Eva Grubinger, Miki Guadamur, Sigurdur Gudjonsson, Cao Guimaraes, /barbaragurrieri/group, Dmitry Gutov & Radek Group, Hadley & Maxwell, Joanna Hadjithomas & Khalil Joreige, Driton Hajredini, Yang-Ah Ham, Jan Hammer, Adad Hannah, Sharon Hayes, Daniel Herskowitz, Shere Hite, Karl Holmqvist, Christian Holstad, Judith Hopf & Stephan Geene, Vlatka Horvat, Laszlo Hudak & Imre Lenart, Jane Hudson, Oliver Husain, Kristina Inciurait, Las Indestables, Matthew Day Jackson, Christian Jankowski, Evaldas Jansas, Tom Johnson, Ilya Kabakov, Gülsün Karamustafa, Franka Kaßner, Andrea Keiz, Christoph Keller, Leopold Kessler, Hassan Khan, Nesrine Khodr, Laleh Khorramian, Heidi Kilpelainen, Changkyum Kim, Se-Jin Kim, Shin Il Kim, Tae-Eun Kim, Szabolcs Kisspál, Leszek Knaflewski, Siegfried Koepf, Seung Wook Koh, Jeroen Kooijmans, Korpys/Löffler, Katarzyna Kozyra, Elke Krystufek, Pawel Kwiek, Kwiekulik, Lars Laumann, Annika Larsson, Julia Lazarus, Tim Lee, Cristobal Lehyt, Dominik Lejman, Jo?o Leonardo, Jesse Lerner, Xavier Le Roy, Erik Van Lieshout, Deborah Ligorio, Khoór Lilla & Will Potter, Minouk Lim & Frederic Michon, Lana Lin, Lin + Lam, Sebastián Díaz Morales, Daniel Lima, Petra Lindholm, Fernando Llanos, Dora Longo Bahia, Polonca Lovšin, Cecilia Lundqvist, Mary Lucier, Maria Lusitano, Sean Lynch, Jorge Macchi, Cynthia Madansky, Benoît Maire & Arthur C. Danto, Gintaras Makarevicius, Joanna Malinowska, Jacek Malinowski, Marcellvs L., Marepe, Teresa Margolles, Gilberto Martínez Solares, Lynne Marsh, Rä Di Martino, Marssares, Trish Maud, Ursula Mayer, Eileen Maxson, Elizabeth Mc Alpine, Bj?rn Melhus, Mc Messiah, Mc Liezuvis, Vincent Meessen, Jonas Mekas, Bj?rn Melhus & Yves Netzjammer, John Menick, Ohad Meromi, Wieslaw Michalak, Simone Michelin, Ana Maria Millan/Monica Restrepo, Christopher Miner, Lim Minouk & Frederic Michon, Sarah Minter, Aleksandra Mir, Mixrice, Viatcheslav (Slava) Mizin/Alexander (Sasha) Shaburov, Avi Mograbi, Naeem Mohaiemen, Mom?s, Lutz Mommartz, Alejandro Moreno, Frédéric Moser & Philippe Schwinger, Olivier Mosset, Melvin Moti, Shana Moulton, Tova Mozard, Rabih Mroue, Felipe Mujica, Matthias Müller, Takeshi Murata, Juan Nascimento & Daniela Lovera, Deimantas Narkevicius, Trine Lise Nedreaas, Argentino Neto, Sergio & Rivane Neuenschwader, Hieronim Neuman, Tuan Andrew Nguyen, Jacek Niegoda, Andy Nogger, Jesper Nordahl, Love Nordberg, Filip Noterdaeme (Homu), Sophie Nys, Alek O., Yoshua Okon, António Olaio, Bjargey Ólafsdóttir, Anne? Olofsson, Yoko Ono, Els Opsomer, Anna Orlikowska, Tanja Ostojić & David Rych, The Otolith Group, Miguel Palma, Christodoulos Panayiotou, Chan- Kyong Park, Pier Paolo Pasolini, Philippe Parreno, Sean Paul & David Dempewolf, Jenny Perlin, Diego Perrone, Alessandro Pessoli, Walter Pfeiffer, Michael Pfrommer, Cesare Pietroiusti, Pablo Pijnappel, John Pilson, Manuel Pi?a, Pierre Pinoncelli, Steven Pippin, Michelangelo Pistoletto, Shannon Plumb, Elodie Pong, Rafael Portillo & Manuel San Fernando, Linda Post, Liza May Post, Dean Proctor & Michael Laub, Oda Projesi, The Atlas Group/Walid Raad, Judy Radul, Orit Raff, Anne-Britt Rage, Arturas Raila, Jan Ralske, Khaled D. Ramadan, Tere Recarens, Reynold Reynolds & Patrick Jolley, Mandla Reuter, Jae Oon Rho, Mario Rizzi, Robin Rhode, Józef Robakowski, Camila Rocha, D. N. Rodowick, Tracey Rose, Julian Rosefeldt, Douglas Ross, Karl Ingar R?ys, Julika Rudelius, Daniel Rumiancew, David Rych, Natascha Sadr Haghigian, Anri Sala, Manuel Saiz, Samir, Fernando Sánchez Castillo, Beatriz Santiago Mu?oz, Juli?o Sarmento, Deborah Schamoni, Julia Scher, Markus Schinwald, Andrea Schneemeier, Philip Scheffner, Karin Schneider & Nicolás Guagnini & Jeff Preiss, Meggie Schneider & Bin-Chuen Choi, Corinna Schnitt, Lotte Schreiber, Maya Schweizer, Daniel Seiple, Noé Sendas, Solmaz Shahbazi, Jeremy Shaw, Wael Shawky, Matt Sheridan Smith, Taro Shinoda, Nicolas Siepen/Claudia Basrawi/Alessio Bonnacconsi, Santiago Sierra, Silverio, Guy Richards Smit, Cindy Smith, Gregg Smith, Jason Smith, Michael Smith & Joshua White, Sean Snyder, Rita Sobral Campos, Standard And Poor, Roth Stauffenberg, Aaron Steffes, A.L. Steiner, Tal Sterngast, Samuel Stevens, Hito Steyerl, Deborah Stratman, János Sugar, Özlem Sulak, Superflex, Corin Sworn Pál Szacsva Y, Jo?o Tabarra, Teampingpong, José Carlos Teixeira, Mathilde Ter Heijne, Tetine, Althea Thauberger, Stefan And Franciszka Themerson, Kika Thorne, Rirkrit Tiravanija, Maciej Toporowicz, Ana Torfs, Cecilia Torquato & André Amparo, Mario Garcia Torres, Kerry Tribe, Caecilia Tripp, Stefanos Tsivopoulos, Nasan Tur, Alexander Ugay, Stephan Uggowitzer, Johanna Unzueta, Utopia Station, Alexander Vaindorf, Michael Van Den Abeele, Mona Vatamanu & Florin Tudor, Harald Thys & Jos de Gruyter, Vee & Yam, Mark Verabioff, Katleen Vermeir & Ronny Heiremans, Dmitry Vilensky, Joe Villablanca, Gitte Villesen, Barbara Visser, Jenny Vogel, Sharif Waked, Emily Wardill, Marek Wasilewski, Ryszard Wasko, Douglas Weathersby, Clemens von Wedemeyer, Lawrence Weiner, Suara Welitoff, Aleksandra Went & Alicja Karska, Klaus Weber, Adrian Williams, Marten Winters Jordan Wolfson, Julita Wojcik, Anna Witt, Tin Tin Wulia, Erwin Wurm, Cerith Wyn Evans, Sislej Xhafa, Haegue Yang, Adnan Yildiz, Carey Young, Akram Zaatari, Olivier Zabat, Florian Zeyfang, Igor Zupe in ostali.

PriponkaVelikost
EVR PROJEKCIJE OCTOBER.doc137 KB
EVR PROJEKCIJE_03-08.4-1.pdf94.82 KB
EVR PROJEKCIJE_273.-01.4..pdf119.41 KB
EVR PROJEKCIJE_20-25.3.pdf116.45 KB
EVR PROJEKCIJE_12-18.3.pdf121.11 KB

Naročite se na e-novice MG

Moderna galerija

Windischerjeva ulica 2
1000 Ljubljana
Tel.
MG+: 01 2416 800,
01 2416 834,
+MSUM: 01 2416 825
Fax: 01 2514 120
E-mail: info@mg-lj.si

MG+MSUM
Zgodovina MG
Prenova MG
Otvoritev prenovljene MG
Zaposleni

Podporniki

  • podporniki
(c) Moderna galerija, Ljubljana