Večletna (ne)politika eksistenčno ogroža osnovno infrastrukturo, intelektualno in kreativno delovanje v polju sodobne vizualne umetnosti. Mesto in država postavljata vizualne umetnosti v podrejen položaj v razmerju do ostalih področij umetniške produkcije.
Sodobna vizualna umetnost že dolgo kaže značilnosti celostnega umetniškega dela, vsekakor pa že več desetletij ne govorimo zgolj o klasičnih tehnikah, orodjih in izraznih sredstvih. Sodobna umetnost vsebuje performativne, zunajgalerijske, konceptualne, kontekstualne in tradicionalne likovne prakse in razsežnosti ter ne pozna »novih« in »starih« medijev. Posledice podhranjenosti, ki preti z drastičnim zmanjšanjem delovanja ali dokončnim prenehanjem, so vidne v vseh sferah dejavnosti: v produkciji, interpretaciji, prezentaciji, izobraževanju, teoriji, dokumentaciji, arhivarstvu, raziskovanju, svetovanju in promociji.
Najpomembnejše mednarodne prireditve sodobne vizualne umetnosti, kot so documenta, Beneški bienale, Manifesta ipd., so tesno povezane z dolgoletnim delovanjem Moderne galerije, javnih zavodov, galerij, samostojnih ustvarjalcev in nevladnih organizacij, ki v Sloveniji pomenijo bazo in mrežo mednarodnih povezovanj.
Da bi izrazili podporo Moderni galeriji in njenim prizadevanjem za boljše pogoje delovanja v času obnove, izvajamo v okviru svojega programa akcije, ki naj bi ublažile prekinitev razstavnega programa osrednje institucije za moderno in sodobno umetnost. Akcija služi tudi kot apel za vzpostavljanje platforme povezovanja in sodelovanja institucij in posameznikov, ki delujejo znotraj polja sodobne umetnosti.
Windischerjeva ulica 2
1000 Ljubljana
Tel.
MG+: 01 2416 800,
01 2416 834,
+MSUM: 01 2416 825
Fax: 01 2514 120
E-mail: info@mg-lj.si
MG+MSUM
Zgodovina MG
Prenova MG
Otvoritev prenovljene MG
Zaposleni